08: 01-08-2022 Provinciehuis Den Bosch

2 augustus 2022 17:04 Gepubliceerd door

Het provinciehuis, dat wij bezochten is met zijn 103,5 meter niet te missen. Het gebouw ontworpen door architect Maaskant werd geopend in 1971. In het restaurant werden wij ontvangen met koffie/thee en maakten wij kennis met onze twee gidsen. Onze groep ging als eerste naar de hoogste (23e) verdieping. Gelukkig was het helder weer, waardoor wij een mooi uitzicht over Den Bosch en wijde omgeving hadden. De centrale van Geertruidenberg was goed zichtbaar. Onze gids vertelde waarom het provinciehuis op deze locatie was gebouwd. Ook kregen wij uitleg over de vele kunstwerken in het gebouw ( vooral wandkleden ). Met de lift gingen wij vervolgens naar de 1e verdieping waar de kantoren van de Commissaris van de Koning en de Gedeputeerden zijn. Wij kregen uitleg over een aantal wandkleden en de vele kunstwerken die wij zagen. Ook hadden wij van hieruit een mooi uitzicht op de centrale hal met daarin o.a. een kunstwerk met de titel “Vrouwenmantel/Vrouwentongen”. Een bezoek aan de Statenzaal met zijn zware bronzen deur was het volgende onderdeel. Via een mooie trappartij liepen wij weer naar de centrale hal. ( kunstwerk “Vendels” ). In de Bois-le-Duc zaal bekeken wij nog het imposante wandkleed Bois le Duc. De rondleiding werd afgesloten met een bezoek aan de commandobunker diep in de kelder.

Categorie: